Męskie mokasyny to świetna opcja dla mężczyzn lubiących się dobrze ubrać i dla tych, którzy chcą połączyć elegancję i komfort. Można je wykorzystać przy tysiącu i jednej okazji: w dni robocze, w życiu codziennym, do wypoczynku…

Główną cechą mokasynów męskich jest to, że nie posiadają one sznurówek ani żadnego rodzaju zapięcia, dzięki czemu są bardzo praktyczne i łatwe do założenia. Poznaj historię mokasynów, będziesz zaskoczony jak tak ekskluzywne obuwie ma tak ciekawą przeszłość i jak stało się obuwiem popularnym na całym świecie.

Pochodzenie mokasynów męskich

Początki mokasynów sięgają czasów podboju Ameryki Północnej. Obuwie to było więc noszone już przez rdzennych Amerykanów, którzy wykonywali je z niegarbowanych skór i zwykle nie miały podeszwy lub miały bardzo miękką podeszwę. Koloniści polubili ten typ obuwia i szybko stał się on popularny wśród emigrantów na nowym kontynencie. Później styl dotarł do Europy i odniósł nie mniejszy sukces. O tym jak nosić mokasyny, dowiesz się w załączonym linku.

Rodzaje mokasynów męskich

Obecnie istnieje kilka wzorów mokasynów. Każdy z nich był więc rozwijany w innych miejscach, stąd ich zróżnicowanie. Zobaczmy, jakie są 3 główne modele mokasynów męskich:

  • Mokasyny włoskie: narodziły się próbując naśladować oryginalne mokasyny z amerykańskich kolonii i ewoluowały aż do dziś. Wykonane są z delikatnych skór, co pomaga naszym stopom idealnie się do nich dopasować jednocześnie zyskując na estetyce. Są jednymi z butów, które powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny.
  • Beefroll moccasin: ich nazwa pochodzi od węzłów, które są zamocowane na górze butów. Idealnie nadają się do wykorzystania w bardziej swobodnych i nieformalnych stylizacjach.
  • Tassel Moccasin: ICH główną cechą jest wielka ozdoba, którą posiadają. Tak więc ICH wykrojona skóra sprawia, że ten typ mokasynów męskich bardzo przyciąga wzrok i jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych typów obuwia na specjalne okazje.