Bagaże, torebki, plecaki – pakujemy je na co dzień i przed wyjazdami, często z tak zwaną „checklistą” pod ręką. Jak jednak spakować torbę na plażę, tak aby była funkcjonalna i żeby niczego w niej nie brakowało?

Akcesoria plażowe

W torbie plażowej nie powinno braknąć tego wszystkiego, co sprawi, że czas spędzony nad wodą będzie przyjemny i komfortowy. Przede wszystkim warto pamiętać o ręcznikach. Przyda się zarówno kąpielowy, o miększej, grubszej fakturze, na którym wygodnie będzie odpocząć, oraz drugi, do osuszania się po kąpieli – w tym celu świetnie sprawdzą się ręczniki szybkoschnące, które można dostać w sklepach sportowych. Nie tylko dobrze chłoną one wilgoć, ale są wygodne, ponieważ złożyć je można w niewielką kostkę, dzięki czemu nie zajmą w torbie dużo miejsca.

Na plaży warto pamiętać również o odpowiednim nawodnieniu. W tym celu można zaopatrzyć się na przykład w butelkę „przypominajkę” – jest to rozwiązanie ekologiczne, ponieważ butelka jest wielorazowa, szklana, a dzięki miarce pilnujemy tego, aby pić odpowiednią ilość płynu w ciągu dnia, co przy ekspozycji na słońce ma szczególne znaczenie.

Na plażę warto też zabrać ze sobą wodoodporne torebki na mokry kostium kąpielowy czy pojemniki termiczne na jedzenie, w których przechowamy na przykład owoce czy drobne przekąski.

Ochrona przeciwsłoneczna

Podczas plażowania niezwykle ważna jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna. Co w związku z tym powinno znaleźć się w plażowej torbie? Kremy do twarzy i ciała z wysokim filtrem UV (najlepiej 50 SPF) pomogą ochronić skórę przed niekorzystnymi skutkami promieniowania UV, nie tylko przed poparzeniem, ale również przed przebarwieniami, przyspieszonym starzeniem się skóry.

Ochrona przeciwsłoneczna to także dbałość o oczy, które narażone są na światło słoneczne w szczególny sposób. Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne damskie z filtrem pozwolą plażować do woli bez obaw o wzrok. Przydadzą się one zresztą nie tylko nad wodą (która dodatkowo odbija przecież promienie), lecz także na co dzień, podczas miejskich wędrówek. Okulary to dodatek jednocześnie praktyczny i modny, będący uzupełnieniem wielu stylizacji, również tych plażowych.

Warto pamiętać także o nakryciu głowy – kapeluszu, chuście lub designerskim turbanie, który będzie dopasowany do kostiumu kąpielowego.

Rozrywka

Plaża to miejsce idealne na nadrobienie zaległości kulturalnych. Jeśli nie lubimy po wakacjach przywozić do domu zapiaszczonych książek z pofalowanymi od wilgoci kartkami, warto rozważyć zaopatrzenie się w czytnik e-booków. Nowoczesne modele mają regulowany zależnie od oświetlenia poziom podświetlenia ekranu, są też wodoodporne, sprawdzą się więc doskonale na plaży. Jeśli z kolei lubimy, wylegując się na słońcu, słuchać podcastów czy audiobooków, pomyśleć można o niewielkich, bezprzewodowych słuchawkach – kabel nie będzie się kleić do nakremowanego ciała. Warto tylko dbać o to, aby nie zgubić ich w piasku, wiele modeli jest tak komfortowych w noszeniu, że łatwo o nich zapomnieć. Nieodłącznym atrybutem wielu plażowiczów są też leniwie rozwiązywane krzyżówki.

Plażowanie kojarzy się z latem, wakacjami, zasłużonym i wyczekanym urlopem. Nawet jeśli jest tylko weekendowe – warto się do niego jak najlepiej przygotować.