Jeśli jesteś niskim mężczyzną najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to: zachowaj prostotę. A do tego: akcesoria są kluczowe. Mogą one przeproporcjonować Twoją sylwetkę, dodać Ci atrakcyjności i sprawić, że na co dzień będziesz czuć się bardziej komfortowo ze swoim wzrostem.

Akcesoria – choć zawsze niezbędne, ale często pomijane – są istotną częścią prawie wszystkich naszych strojów. Niezależnie od tego, czy chcemy urozmaicić codzienny strój, czy też nadać nieco charakteru naszemu bardziej formalnemu strojowi, akcesoria na pewno zrobią różnicę. Szczególnie jeśli chodzi o paski. A biorąc pod uwagę twój wzrost, powinieneś zacząć zwracać na nie większą uwagę.

Powiedz stanowcze NIE grubym paskom

Cienkie modele zawsze pomogą wydłużyć i całkowicie wysmuklić sylwetkę. Pamiętaj: im większe są Twoje ubrania i dodatki, tym bardziej tworzysz fałszywe przekonanie, że Twoje ciało jest zbyt małe w stosunku do regularnych rozmiarów, które zwykle kupujemy w sklepach. Dlatego najlepszy jest smukły pasek.

Dopasuj pasek w okolicach talii, a nie bioder

Zmusi Cię to do noszenia większości spodni – zwłaszcza tych, które nosisz z koszulami lub t-shirtami – w talii; nie wyżej i nie niżej. Dzięki temu zawsze będzie można odnieść wrażenie, że masz dłuższe nogi, że twój tułów jest krótki, a ciało ma regularne proporcje.

Również dzielenie sylwetki paskiem, gdy jesteś niskim człowiekiem, sprawi, że inni ludzie zwrócą uwagę na długość twojego dolnego ciała; czynnik, który według badań jest bardziej atrakcyjny dla innych, ponieważ nogi, które są połową twojego ciała, są częścią ewolucyjnego osądu podczas poszukiwania partnera.

Wybierz pasek bez dużych, krzykliwych klamer

Unikaj dużych klamer – tych, które wyglądają jak szeryfowie lub superbohaterowie – i wybierz projekty, które są subtelne, minimalistyczne i uniwersalne. Poza tym, zawsze, zawsze będą one skutkowały ponadczasowymi modelami, które możemy wykorzystać, aby wyglądać stylowo i nowocześnie zarazem.

Baw się kolorami i fakturami

Im bardziej jednolity jest Twój wygląd pod względem tonów i materiałów całego stroju, tym czystsze będą linie Twojej sylwetki. Ale to nie znaczy, że nie można się bawić tymi funkcjami i wymyślić czegoś innego. Prawdą jest, że noszenie jednego koloru może sprawić, że będziesz wyglądać na wyższego. W https://topbeauty.pl dowiesz się, jak dobierać ubrania według kolorów.