Internetowa platformą sprzedażowa w ostatnich latach zyskała na popularności. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyż łączy wygodę z szeroko reklamowanym recyklingiem i możliwością łatwego odsprzedania zalegających ubrań, ale czy faktycznie reklamy pookazują obrazek, który faktycznie miałby miejsce na Vinted?  

Pierwsze kroki na Vinted

Na sam początek musisz założyć konto, potwierdzić adres, wpisać nick, hasło, kilka słów o sobie i jak zechcesz to ustawić zdjęcie. Następnie możesz ustawić filtry, które dopasują rzeczy względem Twoich upodobań, znacznie to ułatwi poszukiwania „perełek” niżeli przeglądanie setek zdjęć z różnymi elementami garderoby i w różnych rozmiarach.  

Pierwsza sprzedaż

Chcesz się pozbyć bluzki, którą raz założyłaś? Nic prostszego! Wystaw na Vinted! Tak… i według reklamy to najlepiej za 80 zł koszulę z sieciówki. Na pewno się sprzeda. W rzeczywistości to tak nie wygląda, ale od początku.

Zrób kilka zdjęć

Będziemy posługiwać się bluzką, a więc na początek wybierz neutralny wieszak (czarny, drewniany, biały) zawieś na nim ubranie i wybierz szafę lub ścianę w jasnym jednolitym kolorze, najlepiej białym lub kremowym tak aby rzeczy była widoczna. Jeśli chcesz równie dobrze możesz położyć koszulę na jasnych panelach/dywanie/podłodze, aby było widoczne. Sfotografuj tył, przód i rękawy bluzki, możesz dołączyć zdjęcie z wymiarami i składem. Jeśli nie chcesz nie musisz robić zdjęć na sobie.

Opisz sprzedawaną rzecz

Jeśli nie chcesz kilkunastu wiadomości z zapytaniem o skład i wymiary, najlepiej umieść te informacje w ogłoszeniu.  Wtedy, jeśli ktoś zainteresuje się Twoją rzeczą naciskanie prawie magiczne „Kup Teraz” bez dodatkowego dopytywania i pierwsza rzecz sprzedana!

Widełkowe ceny

Pokazywane w reklamach wyceny mocno odbiegają od normy. Zazwyczaj jak wstawiasz ubranie na sprzedaż pojawi się zakres cenowy w którym ubrania o podanych parametrach zostały sprzedane wraz ze zdjęciami ostatnich transakcji. Tak więc przeciętnie bluzki sprzedają się w cenach od 5 do 25 złotych. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale jest to raczej kropelka w szklance.

Za ile sama byś to kupiła?

Podczas dodawania oferty zaznaczasz rozmiar, markę, cenę, stan rzeczy oraz rozmiar przesyłki. Skupmy się na czterech pierwszych aspektach. Bądź szczera i zastanów się, ile warta jest sprzedawana rzecz. Pamiętaj, aby nie brać pod uwagę sentymentów. Zazwyczaj dobrym odnośnikiem może być 25% ceny. Kupiłaś bluzkę za 80 złotych, złożyłaś ją kilka razy i jakoś Ci się znudziła? Cena oscylująca wokół 20 złotych może być adekwatnym wyborem. Co więcej pamiętaj, że nie ma sensu zaznaczenie innej marki bądź stanu sprzedawanej rzeczy, takie praktyki są często piętnowane przez inne użytkowniczki i pozostawią niesmak.

Rozmiar przesyłki

 Vinted współpracując z przewoźnikami oferuje klientom przesyłki z Pocztą Polską, Inpostem i Paczką Orlen. Te dwa ostatnie są najczęściej wybierane, więc jeśli nie chcesz chodzić na pocztę spokojnie, w ustawieniach, możesz wykreślić tę opcje zostawiając tylko Orlen i Inpost. Przy wystawianiu rzeczy aplikacja podpowiada jaki rozmiar przesyłki wybrać, zazwyczaj sprawdzi się mała bądź średnia paczka. Później tylko czekać na kupującą, zapakować przedmiot i sprzedane!   

Aplikacja jak aplikacja? Czy może ciekawa alternatywa dla second-handów? Sprawdzisz? A może już jesteś?